Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Lanolin

Lanolin

Lanolin = latinsky Lanolinum, původem z lāna = vlna a oleum = olej.

Lanolin je mastná, žlutá látka, která je vylučována mazovými žlázami ovcí a zvířat s vlnou. Můžeme říci, že lanolin je původem tuk z ovčí vlny, který udržuje vlnu suchou a měkkou. Je zároveň odpadním produktem při zpracování vlny. Využívá se jako vosk, krém či prací prostředek. 

  • má uklidňující účinky pro kůži a přirozeně zabraňuje množení bakterií. Působí jako bariéra proti vlhkosti vůči kůži a udržuje vlnu v dobrém stavu.

  • používá se jako základ pro masti a krémy, jako mazivo, a k zachování vynikajicího stavu kůže. Je také složkou některých laků a barev. Lanolin je vytvořen ze směsi cholesterolu a esterů několika mastných kyselin. S vodou tvoří emulzi.

  • Lanolin je speciální prací prostředek, který ochrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony či teplé revmatické pomůcky a jiné.

  • Tento prací prostředek díky obsahu lanolinu velmi jemně a důkladně čistí, nemění tvar ani barvu vašeho prádla a dále také desinfikuje a příjemně prádlo provoní. Lanolin je pro kůži šetrná PH hodnota, která ochrání Vaše ruce i Vaše textilie.

 

Lanolin

Lanolin neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Obsah láhve 1 litr.

 

Návod k použití: Namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10–30 min. působit (podle znečištění), po té propláchněte vodou max. 30 °C

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále