Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Lanolin

Lanolin

Víte, co je lanolin?

Lanolin = latinsky Lanolinum, původem z lāna = vlna a oleum = olej.

Lanolin je mastná, žlutá látka, která je vylučována mazovými žlázami ovcí a zvířat s vlnou. Můžeme říci, že lanolin je původem tuk z ovčí vlny, který udržuje vlnu suchou a měkkou. Je zároveň odpadním produktem při zpracování vlny. Využívá se jako vosk, krém či prací prostředek. 

Výhody lanolinu:

  • Má uklidňující účinky pro kůži a přirozeně zabraňuje množení bakterií.

  • Působí jako bariéra proti vlhkosti vůči kůži a udržuje vlnu v dobrém stavu.

  • Používá se jako základ pro masti a krémy, jako mazivo, a slouží k zachování vynikajicího stavu kůže. Je také složkou některých laků a barev. Lanolin je vytvořen ze směsi cholesterolu a esterů několika mastných kyselin. S vodou tvoří emulzi.

  • Lanolin je také speciální prací prostředek, který ochrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony či teplé revmatické pomůcky a jiné. Tento prací prostředek díky obsahu lanolinu velmi jemně a důkladně čistí, nemění tvar ani barvu vašeho prádla. K tomu také desinfikuje a příjemně prádlo provoní.

  • Lanolin má pro kůži šetrnou hodnotu PH, která ochrání Vaše ruce i Vaše textilie.

 

Lanolin

LANOLIN JAKO PRACÍ PROSTŘEDEK:

Neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. 

K dostání je ve dvou provedeních s obsahem 1 nebo 3 litry.
 

Návod k použití: Namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10 – 30 min. působit (podle znečištění), po té propláchněte vodou max. 30 °C.

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále