Nákup po telefonu
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
info@oveckarna.cz
Menu

Lanolin

Lanolin je mastná, žlutá látka, tuk z ovčí vlny, který udržuje vlnu suchou a měkou. Je to odpadní produkt při zpracování vlny.

Lanolin = latinsky Lanolinum, původem z lāna = vlna, aoleum = olej.

  • má uklidňující účinky pro kůži a přirozeně zabraňuje množení bakterií. Působí jako bariéra proti vlhkosti vůči kůži a udržuje vlnu v dobrém stavu.

  • používá se jako základ pro masti a krémy, jako mazivo, a k zachování vynikajicího stavu kůže. Je také složkou některých laků a barev. Lanolin je vytvořen ze směsi cholesterolu a esterů několika mastných kyselin. S vodou tvoří emulzi.

  • Lanolin je speciální prací prostředek, který ochrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony či teplé revmatické pomůcky a jiné.

  • Tento prací prostředek díky obsahu lanolinu velmi jemně a důkladně čistí, nemění tvar ani barvu vašeho prádla a dále také desinfikuje a příjemně prádlo provoní. Lanolin je pro kůži šetrná PH hodnota, která ochrání Vaše ruce i Vaše textilie.

Lanolin neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Obsah láhve 1 litr.
 

Návod k použití: Namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10–30 min. působit (podle znečištění), po té propláchněte vodou max. 30 °C

 

Lanolin

Mohlo by se Vám hodit