Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Vlastnosti ovčí vlny

Vlastnosti ovčí vlny

PŘÍRODNÍ

  • Vlna je přirozené proteinové vlákno v kůži ovcí, tudíž se jedná o 100% přirodní materiál.

OBNOVITELNÝ ZDROJ

  • Ovečky, ze kterých získáváme a následně zpracováváme ovčí vlnu, jsou chovány po celém světě. Ovčí vlnu, jako materiál, tedy můžeme chápat jako přírodní obnovitelný zdroj.

BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÁ

  • Ve chvíli, kdy je životnost materiálu u konce, vrací se ovčí vlna do půdy, kde se přirozeně rozkládá. V této fázi uvolňuje cenné živiny do země. Přírodní ovčí vlna se rozkládá velmi krátkou dobu, zatímco většina syntetických materiálů se rozkládá dlouhé roky.

Vlastnosti ovčí vlny

BEZPEČNÁ A NEZÁVADNÁ

  • Ovčí vlna je přirozeně bezpečná a nezávadná. Je ověřeno, že nezpůsobuje alergie a současně nepodporuje růst bakterií, tudíž je antibakteriální a vhodná i pro silné aleriky a  osoby s citlivou pokožkou. Ovčí rouno má schopnost přirozeně snížit prach či celkově nepohlcovat prach v blízkém okolí. Samostatná vlákna sice prach zachytí, ale ihned v povrchových vrstvách se ho samostatně automaticky zbavuje. Díky vysokému obsahu vody a dusíku, vlna zpomaluje hoření, nebude tát ale bude se při hoření rozpadat (prach). Velkou předností je vysoká úroveň ochrany UV, která je mnohem vyšší, než u většiny syntetických vláken či bavlny. 

 

TRVANLIVÁ

  • Ovčí vlna je velmi flexibilní. Samostatně jedno vlněné vlákno, lze ohýbat více než 20.000 krát, aniž by se zlomilo. Jeho pružnost a vysoká odolnost v oblečení či výrobcích z ovčí vlny je odolná proti opotřebení, oděru a protržení. 

 

Vlastnosti ovčí vlny

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále