Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Jak si vybrat vhodný polštář?

Jak si vybrat vhodný polštář?

Bolest krční páteře a svalů, které jsou s ní spojené, může mít mnoho různých příčin. Ať už jde o důsledek nesprávného držení těla, stresu, únavy, úrazu či nemoci. U nás v Ovečkárně najdete několik pomůcek pro úlevu od těchto potíží. Krční páteř je jedna z nejvíce vytížených částí lidského těla, a spolu s ní i množství jemných svalů, které ji ovládají a chrání. Pokud tyto svaly nadměrně namáháme nevhodným držením těla při práci a dalších každodenních činnostech, může dojít k jejich přetížení a následné bolesti a omezení hybnosti.

PODPORA KRČNÍ PÁTEŘE PŘI SPÁNKU

Nemalou část svých životů trávíme spánkem, a tak je potřeba si i pro odpočinek dopřát teplo a pohodlí. Důležitý je výběr vhodného polštáře. V naší nabídce najdete polštáře nejrůznějších velikostí i tvarů, ale jedno mají společné. Ovčí vlna je skvělým materiálem pro lůžkoviny, protože umí dobře regulovat teplotu těla, odvádět od pokožky vlhkost, a také je vhodná pro alergiky.

Jak ale vybrat správnou výšku, tvrdost a tvar polštáře? Volba ideálního polštáře se možná zdá jako věda, ale stačí se jednoduše řídit tím, jak spíte nejraději. Začněte tím, co vám na vašem současném polštáři vyhovuje, a co vám na něm chybí.

ANATOMICKÝ POLŠTÁŘ

Anatomický polštář nabízíme ve dvou rozměrech, a jeho předností je speciální tvarování. Prohlubeň ve středu polštáře a pevné okraje jsou vhodné jako podpora hlavy a krku při spaní na zádech nebo na boku.

ORTOPEDICKÝ POLŠTÁŘ

Ortopedický polštář máme také ve dvou různých velikostech. Výška 8 - 15 cm a pevný tvar je ideální pro spaní na boku. Tvar polštáře s výkrojem pro rameno zajistí pohodlí a správnou pozici krční páteře po celou noc.

Jak si vybrat vhodný polštář?

POLŠTÁŘE PRO SPANÍ NA BŘIŠE

Pokud nejraději spíte na břiše, je nejlepší zvolit měkký, nižší polštář, aby hlava nebyla nepříjemně zakloněná a páteř si mohla odpočinout. Pro takové případy doporučujeme jeden z našich vlněných polštářů, které mají méně výplně a jsou hezky měkké.

Pokud si nejste výběrem polštáře jistí, můžete zvolit náš polštář se zipem. Díky šikovnému zipu na straně se lehce dostanete k vnitřnímu vaku, který je naplněný kuličkami z dutého vlákna, a vy si můžete jednoduše odebrat tolik náplně, aby byla výška polštáře přesně podle vašich představ.

Jak si vybrat vhodný polštář?

VÁLEC, PODKOVA, OPĚRKA

Nejen v noci můžeme dopřát svým zádům huňaté pohodlí. Další speciální druhy polštářů z ovčí vlny můžete využít jako opěrku při sedavé práci nebo si pomocí válce podložit hlavu při čtení na pohovce či v posteli. Při dlouhém cestování určitě oceníte polštář ve tvaru podkovy, díky kterému se můžete pohodlně vyspat i v sedačce autobusu nebo letadla.

NÁKRČNÍK Z OVČÍ VLNY

Pokud vás trápí bolest krční páteře pravidelně, sáhněte po nákrčníku z ovčí vlny, který lehce zapnete na suchý zip a uzpůsobíte si jeho velikost dle potřeby. 

VESTY PRO POHODLÍ CELÉ PÁTEŘE

Jeden z nejhuňatějších kousků oblečení u nás jsou vesty, které zahřejí celá záda. Páteř je propojená s celým zbytkem těla, a její zdraví ovlivňují nejrůznější vlivy. Prochladnutí se může zdát jako banalita, ale lehce přivodí bolest zad, ramen nebo krční páteře. Velmi nebezpečný je průvan, a naše vlněné vesty vás před ním skvěle ochrání. Vyzkoušejte jeden z modelů, který díky límci ochrání tyto náchylné partie.

MAZÁNÍ

Při akutních potížích s páteří nebo klouby nám může ulevit síla přírody. Při akutních potížích s páteří nebo klouby nám může od bolesti ulevit síla přírody. Přírodní balzámy a mazání pomáhají díky bylinkám a masáži při aplikaci uvolnit svaly a prohřát klouby.

Jak si vybrat vhodný polštář?

Přečtěte si dále