Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Výhody oblečení z ovčí vlny

Výhody oblečení z ovčí vlny

VLNA JE ODOLNÁ PROTI VODĚ.

  • Na rozdíl od lidských vlasů nebo zvířecí srsti, vlněná vlákna jsou ve skutečnosti dutá s trvalou, flexibilní a vodu odpuzujícím zevnějškem. Struktura vlněných vláken se skládá z malých, překrývající se částí něco jako šindele na střeše. Jádro každého vlákna absorbuje až 30% své váhy vodní páry, aniž by se stalo vlhké. Mezitím, tvrdá vnější vrstva chrání před vnější vlhkostí z deště či sněhu.

VLNA ODVÁDÍ VLHKOST.

  • Při extrémní fyzické námaze budete potřebovat oděv, který "dýchá", což znamená, že musí být schopen absorbovat pot a uvolnit jej do ovzduší. Vlna může snadno absorbovat až 30% své váhy bez pocitu vlhkosti. To odvádí vlhkost od těla, udržuje člověka "teplého a suchého". Vlna funguje jako "regulátor teploty", tudíž je možné chránit tělo v chladných i teplých podmínkách. Z tohoto důvodu je oblečení z ovčí vlny používáno i v pouštních oblastech světa, kde je tropické horko během dne a naopak velmi chladná noc. Ovčí vlna je zkrátka univerzální, pro celoroční užití. 

 

Výhody oblečení z ovčí vlny

VLNA JE SKVĚLÝ IZOLANT.

  • Vlákna vlny nejsou dokonale hladké a rovné. Zvlněné vlákna pomáhají vytvářet drobné izolační vzduchové mezery, které si zachovají více tepla. Svým způsobem, vlna funguje podobně jako izolace ze skelných vláken uvnitř stěn domu.

  • Tyto unikátní vlastnosti vlny jsou vhodné pro výrobu outdoorového oblečení. Průzkumníci, jako Ernest Shackleton, Edmund Hillary a Roald Amundsen použili vrstvy vlněného oblečení na jejich ochranu v náročných podmínkách v průběhu svých cest.

 

 

VLNA JE PŘIROZENĚ ODOLNÁ PROTI ZÁPACHU.

  • Je možné, že už máte zkušenost s oblečením, které je vyrobeno ze syntetiky, jako např. polyester a polypropylen. Bohužel, toto oblečení může být kvalitní a praktické, ale zadržuje přirozené lidské pachy (nepropustné, nedýchá). Naopak ovčí vlna je přirozeně antibakteriální, termoregulační a prodyšná. Obsahuje lanolin (tuk z ovčí vlny), který pomáhá udržet látku hygienicky čistou. Tato kombinace má samočistící vlastnosti, a proto vlna nepáchne. Svěže voní navěky!

VLNA JE ANTIALERGENÍ

  • Je dlouhodobě známo a ověřeno, že ovčí vlna nezpůsobuje alergie, nepohlcuje prach a zabraňuje růstu bakterií.

 

 

Výhody oblečení z ovčí vlny

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále