Nákup po telefonu
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
info@oveckarna.cz
Menu

Výhody oblečení z ovčí vlny

Vlna má velkou spoustu přirozených vlastností, které žádná jiná vlákna a materiály na světě nejsou schopna produkovat, jako například bavlna či len.

VLNA JE ODOLNÁ PROTI VODĚ.

Na rozdíl od lidských vlasů nebo zvířecí srsti, vlněná vlákna jsou ve skutečnosti dutá s trvalou, flexibilní a vodu odpuzujícím zevnějškem. Struktura vlněných vláken se skládá z malých, překrývající se částí něco jako šindele na střeše. Jádro každého vlákna absorbuje až 30% své váhy vodní páry, aniž by se stalo vlhké. Mezitím, tvrdá vnější vrstva chrání před vnější vlhkostí z deště či sněhu.

VLNA ODVÁDÍ VLHKOST.

Při extrémní fyzické námaze budete potřebovat oděv, který "dýchá", což znamená, že musí být schopen absorbovat pot a uvolnit jej do ovzduší. Vlna může snadno absorbovat až 30% své váhy bez pocitu vlhkosti. To odvádí vlhkost od těla, udržuje člověka "teplého a suchého". Vlna funguje jako "regulátor teploty", tudíž je možné chránit tělo v chladných i teplých podmínkách. Z tohoto důvodu je oblečení z ovčí vlny používáno i v pouštních oblastech světa, kde je tropické horko během dne a naopak velmi chladná noc. Ovčí vlna je zkrátka univerzální, pro celoroční užití. 

 

Výhody oblečení z ovčí vlny
Výhody oblečení z ovčí vlny

VLNA JE SKVĚLÝ IZOLANT.

Vlákna vlny nejsou dokonale hladké a rovné. Zvlněné vlákna pomáhají vytvářet drobné izolační vzduchové mezery, které si zachovají více tepla. Svým způsobem, vlna funguje podobně jako izolace ze skelných vláken uvnitř stěn domu.

Tyto unikátní vlastnosti vlny jsou vhodné pro výrobu outdoorového oblečení. Průzkumníci, jako Ernest Shackleton, Edmund Hillary a Roald Amundsen použili vrstvy vlněného oblečení na jejich ochranu v náročných podmínkách v průběhu svých cest.

 

 

VLNA JE PŘIROZENĚ ODOLNÁ PROTI ZÁPACHU.

Je možné, že už máte zkušenost s oblečením, které je vyrobeno ze syntetiky, jako např. polyester a polypropylen. Bohužel, toto oblečení může být kvalitní a praktické, ale zadržuje přirozené lidské pachy (nepropustné, nedýchá). Naopak ovčí vlna je přirozeně antibakteriální, termoregulační a prodyšná. Obsahuje lanolin (tuk z ovčí vlny), který pomáhá udržet látku hygienicky čistou. Tato kombinace má samočistící vlastnosti, a proto vlna nepáchne. Svěže voní navěky!

VLNA JE ANTIALERGENÍ

Je dlouhodobě známo a ovřeno, že ovčí vlna nezpůsobuje alergie, nepohlcuje prach a zabraňuje růstu bakterií.

 

 

Výhody oblečení z ovčí vlny

Mohlo by se Vám hodit