Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino

Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino

Ovčí vlna merino je antibakteriální a hřejivá

  • Ovčí vlna Merino se získává střižením mladých ovcí ve fázi, kdy je ovčí vlna nejjemnější a současně dosahuje té nejvyšší možné kvality. Díky přirozeným vlastnostem vlny jako udržení přirozené teploty, izolace a odolnost vůči nezvaným bakteriím jsou ponožky vhodné i pro alergiky. Merino vlna při náhlém oteplení, náročném výkonu či navlhnutí odpařuje veškerou vlhkost do ovzduší. Naopak v chladném, zimním podnebí je schopna dokonale hřát.

 

Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino

Univerzální merino ponožky a podkolenky pro každého

  • Pro každodenní, běžné nošení jsou ideální Ovčí ponožky se zdravotním lemem, které jsou v ekonomickém balení po 3 párech. Tyto vyhřívané ponožky jsou tvarově uzpůsobeny i pro starší osoby, kdy speciální ponožky jsou přiměřeně přilnavé a lem dostatečně volný, neškrtící. Díky volnějšímu úpletovému lemu, jsou vhodné i pro diabetiky a osoby s problematickým krevním oběhem. Zajisté ale dobře poslouží i na turistické procházce. Dále ovčí podkolenky 3 ks jsou vyrobeny téměř stejnou formou, jako ponožky. Tudíž jsou také vhodné pro každého. Podkolenky jsou vhodné i na zimní lyžování, bruslení či turistiku.

  • Dalšími námi velmi oblíbenými ponožkami v Ovečkárně jsou naše sibiřské merino ponožky. Krásně hřejou a jsou velmi pohodlné. Vidíte ten rozpálený krb na horské chatě, kde si u skleničky vína užíváte tu pohodu? Tak přesně v tuto chvíli budete potřebovat sibiřské merino ponožky :-)

Merino ponožky pro sportovce

  • Výhodou u sportovních ponožek merino 2ks, je dokonalé propracování nejvíce namáhaných bodů chodidel, při náročných sportovních aktivitách. Z toho důvodu, mají ponožky zesílená místa v oblasti paty a špice tak, aby bylo zajištěno maximální pohodlí a komfort při chůzi či běhu. Při zvýšené fyzické námaze ovčí vlna merino absorbuje vlhkost a pot do ovzduší. Vhodné pro celoroční sporty.

  • Pro sport, ale i každodenní nošení jsou nejlepší volbou oblíbené letní merino ponožky. Příjemně hebké a tenké ponožky z merino vlny nabízíme i jako kotníkové. Pokud rádi běháte, nebo hledáte ponožky, které si můžete obléct každý den at už kamkoliv budou tyto merino ponožky tím nejlepším co si můžete dopřát.

 

Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino
Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino

Merino ponožky do práce

  • Každý, kdo denně pracuje v náročném terénu ví, jak je komfort a především pohodlí velmi důležité. Pracovní ponožky merino 2ks jsou speciálně vyrobeny pro celoroční užití. Rozložení materiálů je uzpůsobeno tak, aby pracovní termo ponožky dokázaly na chodidle stabilně přilnout a zároveň si zachovat původní pružnost a tvar. Pracovní ponožky vlnka jsou jemné, zaručují vysokou prodyšnosttermoregulaci a odvod potu.

 

 

MERINO PONOŽKY DO PŘÍRODY

  • Rádi rybaříte, chodíte na čundry a nebo jste myslivec? Tak to vám v Ovečkárně musíme doporučit naše lovecké ponožky z merino vlny. Kvalitní merino vlna udrží vaše nohy v teple i při náročných podmínkách. Kvalitní zpracování a zesílení míst v oblasti paty a prstů zajišťují dobrou odolnost těchto ponožek. Jejich zelená barva bude skvěle pasovat k vašemu oblečení pro tyto aktivity a vy se díky komfortu a teplu budete cítit mnohem lépe tam, kde je člověk nejraději - v přírodě. 
Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino
Proč nosit ponožky z ovčí vlny Merino

NERADI SE DOMA PŘEZOUVÁTE?

  • Bývá vám i přesto doma zima od nohou ? Co takhle elastické merino ponožky, které sedí krásně na noze díky elastickému materiálu a jsou celé z hřejivé merino vlny. Elastické merino ponožky jsou příjemným, hřejivým, ale hlavně nepostradatelným pomocníkem. Určitě si zamilujete i elastické merino podkolenky. To je opravdu hromada hebkosti a tepla až pod kolena. My v Ovečkárně jsme si je velmi oblíbili a někteří v nich dokonce i spí :-)

Vyrobeno v České republice

  • Zajisté oceníte, že ponožky od značky Vlnka jsou vyrobeny v ČR, za pomoci novodobých technologií a postupů.  U ovčích ponožek je výhodou, že jsou vhodné pro celoroční užití, jelikož v zimě hřejí a v létě mají schopnost téměř chladivou. Díky termoregulaci ponožek se chodidla nepotí a i díky tomu nedochází k nežádoucímu zápachu. Ponožky merino vyráběny na Vysočině s dlouholetou tradicí, kde je kladen důraz především na vysokou kvalitu při výrobě. Zakoupením tohoto výrobku, podpoříte českého výrobce

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále