Nákup po telefonu
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
info@oveckarna.cz
Menu

Přírodní ponožky na jaro a léto

Proč v létě preferovat přírodní ponožky?

 • Důvod je velmi prostý. V letním období, se chodidla potí mnohem více než v zimě a tedy jako ideální variantu volíme ponožky z přírodních materiálů, které absorbují tělesný pot jednoduše a rychle.

 • Umělé a syntetické materiály nejsou schopny zajistit přirozené funkce jako například: odvod potu, termoregulaci a filtraci pachů.

 • Přírodní ovčí vlna merino a bambus jsou vysoce funkční přírodní materiály, které se v dnešní době díky nejmodernějším technologiím používají pro výrobu speciálních ponožek pro sport, práci a každodenní nošení.

 

 

Přírodní ponožky na jaro a léto
Přírodní ponožky na jaro a léto

Lehkost a jemnost na vycházku

 • Jednoduché, jemné a lehké jsou ponožky vyrobeny z bambusového vlákna. Takové ponožky mají v konečném výsledku deodorizační, termoregulační a antibakteriální vlastnosti. Bambus v textilii potlačuje růst bakterií a jiných mikrobů. Tato prádlo vřele doporučujeme i pro osoby s potížemi plísňových onemocnění chodidel a nehtů.

 • Ponožky se vyrábí klasické nad kotníkové i kotníkové, tudíž si vybere opravdu každý. I při dlouhodobém nošení bambusové ponožky neutralizují pachy.

 

 

Funkčnost a komfort do práce

 • Kvalitní pracovní ponožky za výhodnou cenu se dnes neshání snadno. Každý, kdo pracuje v náročném terénu hledá právě pohodlí, kvalitu a především komfort.

 • Vyhněte se ponožkám syntetickým, nezajistí vám odvod vlhkosti ani termoregulaci.

 • Pracovní ponožky merino, které vyrábí česká značka Vlnka jsou z přírodního materiálu. Jedná se o speciální ponožky z merina vhodné i na léto. Ovčí vlna merino je termoregulační, antibakteriální a hypoalergenní. Při zvýšené fyzické námaze pracovní ponožky absorbují vlhkost a pot vně do ovzduší. Rozložení materiálů je uzpůsobeno tak, aby pracovní ponožky dokázali na chodidle stabilně přilnout a zároveň s zachovat původní pružnost a tvar.

 

 

Přírodní ponožky na jaro a léto
Přírodní ponožky na jaro a léto

Maximální odvod vlhkosti při sportu

 • U výběru správných ponožek pro outdoor nezapomínejte sledovat tloušťku a celkovou strukturu ponožky. Důležité je, aby ponožky měly alespoň zesílenou oblast paty a špice. Ponožky se správným rozložením materiálů jsou velmi pohodlné a vyhnete se tak otokům a bolestem nejvíce namáhaných zón chodidel. Mezi velmi oblíbené se řadí sportovní ponožky z merino vlny.

 • Tyto přírodní ponožky jsou jemné a šetrné vůči lidské pokožce. Materiál propůjčuje své přirozené vlastnosti, kterými jsou termoregulace, hřejivost i chladivost. Při maximální fyzické aktivitě merino vlna automaticky odpařuje vlhkost a tudíž se chodidla téměř nepotí. Jestliže patříte mezi milovníky turistiky, cyklistiky a řady jiných sportů, zaměřte se na přírodní merino.

 

 

Rychlý a spolehlivý pomocník na bolístky

 • Blíží se léto a s tím spojené sportovní aktivity. Každý správný sportovec by měl znát slivovicové mazání,které má výborné účinky na uvolnění pohybového ústrojí. Masáž Slivovicovým mazáním je skvělým pomocníkem při problémech s bolestí zad, šlach, svalů a lokálních otocích. 

 • Masáž Slivovice doplněná účinkem kaštanu koňského, kostivalu a sedmi tajných bylin je pravým potěšením pro unavené tělo. Rychle vyvolává intenzivní osvěžení a prokrvení, čímž zvyšuje působení účinných látek a urychluje regeneraci.

 

 

Přírodní ponožky na jaro a léto

Mohlo by se Vám hodit