Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Zdravotní obuv Ortomed

Zdravotní obuv Ortomed
  • U nás v Ovečkárně nenajdete jen výrobky z ovčí vlny merino, ale najdete zde spoustu dalších výrobků, jako je například obuv, a to pro všechna roční období. Naším cílem je, aby vybraný produkt dokázal vždy a všem dobře posloužit a především přinést i velké plus pro zdraví. Dobře víme, že v dnešní době není lehké sehnat vhodnou obuv pro osoby se zdravotními obtížemi, jako jsou otoky a podobně. I z tohoto důvodu přicházíme s řešením v podobě zdravotní obuvi Ortomed.

Zdravotní obuv Ortomed

 

  • Ortomed neboli ortopedicko rehabilitační obuv byla vyvinuta právě pro osoby trpící bolestmi chodidel. Ortomed je zdravotní certifikovaná značka, kdy obuv s tímto znakem lze bezpečně považovat za certifikovanou, spolehlivou a zdraví prospěšnou, kterou lze používat v běžném životě i když nemáte žádný problém díky této obuvi jím můžete předcházet.

 

 

  • Veškerá obuv od této značky je opatřena speciální protiskluzovou podrážkou, která je díky speciální technice výroby neobyčejně odolná a zároveň dokáže tlumit nárazy a malé nerovnosti při chůzi. Podrážka nebarví na žádném povrchu. Obuv značky Ortomed Vám může pomoci s následujícími problémy.

Zdravotní obuv Ortomed
Zdravotní obuv Ortomed

Halux

  • Potíže s haluxy neboli vybočeným palcem: Lidé s tímto problémem, který se projevuje vystouplým kloubem řeší nejčastěji výběr vhodné obuvi, jelikož u obyčejných bot vzniká velký tlak na vnitřní část chodidla. V Ovečkárně dokážeme nabídnout právě speciální dámské ortopedické nazouváky. Tento typ má částečně pružný bok, díky kterému nevzniká nápor od vybočeného kloubu.

Plochá a širší chodidla

  • Značná část běžně dostupné obuvi se vyrábí spíše jako módní prvek, ale zapomíná se na užitnou vlastnost a jejich účinek na chodidlo. V případě nesprávné obuvi to může být například deformování klenby a vznik plochých nohou. Problém s širokým chodidlem mohou vyřešit speciální ortopedické baleríny, které jsou jednak opatřeny speciální ortopedickou stélkou, díky které bude mít vaše chodidlo správný tvar. Důležitou vlastností je jejich pružnost a možnost se přizpůsobit i širším chodidlům.

Zdravotní obuv Ortomed
Zdravotní obuv Ortomed

Oteklá chodidla

  • Mezi nejkomplexnější obuv patří zdravotní obuv otevřená a uzavřená na suchý zip, díky kterému lze obuv dokonale přizpůsobit každému chodidlu. Obuv může sloužit i jako pooperační, při použití obvazu nebo bandáže. Pomáhá s problémy jako halux, vysoký nárt a nebo otoku chodidel.

Ortopedické sandály pro pány

  • Problémy se špatnou obuví se netýkají jen žen ale i mužů. Z tohoto důvodu byly vyrobeny ortopedické sandále pro muže. Jsou určeny k celodennímu nošení a díky možnosti komplexnímu nastavení třech řemínků jsou vhodné i pro muže s vyšším nártem. Díky těmto vlastnostem jdou přizpůsobit téměř každému chodidlu. Jelikož disponují kvalitní ortopedickou stélkou, budete se v nich cítit příjemně i po několika hodinách nošení.

Zdravotní obuv Ortomed

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále