Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Zbavte se bolesti zad a krční páteře

Zbavte se bolesti zad a krční páteře

 

  • Problémy s krční páteří mohou mít na svědomí hned několik věcí, jako jsou bolest hlavy, vystřelování bolesti do ramen, zablokování při pohybu do stran, brnění končetin nebo i závratě. Vždy je vhodné navštívit lékaře pro zjištění příčin. A pokud se jedná opravdu o krční páteř, poradíme vám pár tipů, jak můžete problémům předcházet nebo si pomoci s jejich léčbou. 

 

Zbavte se bolesti zad a krční páteře

 

  • V případě, že máte zablokovanou krční páteří, doporučujeme chránit krk před průvanem a chladem, k tomu vám poslouží náš nákrčník z ovčí vlny, který vytváří blahodárné “suché teplo” a má velice příznivý vliv na svalové a pohybové ústrojí. Bolest krční páteře často přechází do oblasti šíje a ramen. Nepříjemného napětí se špatně zbavuje. Sami si od bolesti můžeme pomoci pravidelným protahováním a použitím ramenní ortézy z ovčí vlny, která slouží k uvolnění napětí a působí i proti revmatickým obtížím. 

 

 

  • Hlavní zdroj problému často bývá v jiné části těla nebo se projeví například v bederní oblasti. Speciálně tuto oblast je dobré nechávat v teple. Nápomocný vám může být elastický ledvinový pás z příjemné merino ovčí vlny, který lze nosit každodenně pod oblečením nebo jej lze využít i pro sportovní aktivity. 

 

Zbavte se bolesti zad a krční páteře
Zbavte se bolesti zad a krční páteře

 

  • Nejen po sportu jistě oceníte moravskou léčbu. A proto doporučíme zklidňující balzám “slivovicové mazání” nebo po vyšší fyzické zátěži “koňský balzám”. Oba balzámy mají blahodárné účinky při bolestech zad, šlach a kloubů pro uvolnění pohybového ústrojí a zajišťují osvěžení a prokrvení, díky čemuž vám uleví od bolesti. 

 

 

  • Jednou a dosti zásadní věcí, která vám pomůže napravit problémy s krční páteří je cvičení. Tak jako každý sval a každý kloub v našem těle je potřeba i krční páteř jednou za čas “protáhnout”, a to hlavně pokud máte například sedavé povolání anebo povolání s monotónním pohybem. Pár tipů i s návody na cviky na krční páteř můžete najít na youtube.

 

Zbavte se bolesti zad a krční páteře

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále