Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Proč se obléct do merina? Merino vlna a její unikátní vlastnosti

Proč se obléct do merina? Merino vlna a její unikátní vlastnosti

Merino je druh ovcí, které pochází původně ze severní Afriky. V 18. století se dostaly se do Španělska, odkud byl zakázán vývoz do jiných zemí. I přesto se je podařilo rozšířit do Francie, Rakouska, Británie a v neposlední řadě v 19. století také do Austrálie, která je dnes největším producentem kvalitní merino vlny.

Existuje více typů merinových ovcí, avšak všechny mají společné to, že mají velmi tenké chlupy. Na 1 cm čtvereční připadá až 4000 chlupů. 

 

 

Vlastnosti merino vlny v několika krocích:

 

  • Neškrábe ani nekouše

Je jednou z nejjemnějších a nejměkčích produkovaných vln na světě.

  • Reguluje optimální teplotu těla

Vlákno vlny Merino je přirozeně kadeřavé, proto má oblečení výborné izolační vlastnosti. Základním znakem vlny je její hřejivost, respektive schopnost zachytávat teplo. Díky své prodyšnosti je schopné přizpůsobit se teplotě těla. Proto se říká, že v zimě hřeje, v létě chladí. 

 

  • Je prodyšná

Je schopná absorbovat vlhkost v míře až 30 % svého objemu. Funkční prádlo tím pádem zůstává prodyšné a nestudí, i když se zapotíte. 

 

  • Pohlcuje pot 

Je schopna odvádět vlhkost od těla. Vlhkost ve vlně se snadno zahřeje, tím pádem nedochází k nepříjemnému, chladivému pocitu při pocení.

 

  • Je antibakteriální

Speciální šupinkovitý povrch vlněného vlákna zamezuje množení bakterií, které se jinak snadno množí na rovném povrchu. Nepravidelná struktura vlněného vlákna zpomaluje množení bakterií, které nemají dostatek živin z potu.

 

  • Nesmrdí

Oblečení z merino vlny tak nezapáchá ani při dlouhodobějším nošení. Což je výhodou oproti například syntetickým materiálům.

 

Proč se obléct do merina? Merino vlna a její unikátní vlastnosti
Proč se obléct do merina? Merino vlna a její unikátní vlastnosti
  • Merino je přirozeně elastické, proto můžete oblečení natáhnout podle potřeby. Navíc je nemačkavé.

  • Je vhodné na sport, při práci i na doma.

 

Merino vlákno patří k nejdokonalejším na světě!

 

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále