Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Vliv iontů na zdravý spánek

Vliv iontů na zdravý spánek

Trápí vás ráno bolest hlavy, ucpaný nos a ani po 8 hodinách spánku nemáte pocit, že jste se dobře vyspali? Pokud se cítíte ráno unaveni nebo máte špatnou náladu a málo energie, na vině jsou kladné ionty. Jak se do vaší ložnice dostaly? Za jejich zvýšenou koncentraci v ovzduší může absence záporných iontů. Přirozeným prostředím pro zdravé ionty jsou místa v přírodě – hory, lesy, moře, ale také jiná místa s tekoucí vodou.

CO JSOU ZÁPORNÉ IONTY?

Záporné ionty jsou laicky řečeno vyráběné vodními molekulami, proto je uvolňující koupel a doporučuje se v bytě držet vlhkost mezi 40 a 60 %, ideální je 55 %. Množství kladných iontů v domácnosti zvyšují také Wi-Fi a tzv. elektrosmog. Proto je vhodné přístroje na noc vypínat a odpojit je od zdroje elektřiny. Koncentraci záporných iontů, které jsou pro tělo blahodárné a mají antidepresivní účinky, doma zvýšíte nejen častým větráním, ale také vhodným výběrem materiálu ložního prádla, pěstováním správných pokojových rostlin a ošetřením povrchů elektrickou permitivitou na přírodní bázi.

OVČÍ VLNA A JEJÍ VLIV NA KONCENTRACI IONTŮ

Ovčí vlna je přírodní materiál, který se pyšní mnoha dobrými vlastnostmi. Kromě toho, že skvěle reguluje teplotu a je antibakteriální, ještě navíc ovlivňuje výskyt lehkých záporných iontů v okolí. Jak to dělá? Odpověď najdeme ve struktuře ovčího vlákna, která je hygroskopická. Což znamená, že například deka z ovčí vlny pohlcuje vzdušnou vlhkost. Ačkoli může vlhkost deky dosáhnout až 33 %, na dotek to nepoznáte. Vlhkost vlákna má vliv na vyšší poměr záporných iontů ve svém okolí a příznivě reguluje vlhkost ovzduší v místnosti. Spíte-li pod přikrývkou z ovčí vlny, probudíte se ráno odpočati a navíc bez nepříjemných pocitů, které plynou z vydýchaného a suchého vzduchu v ložnici.

Vliv iontů na zdravý spánek
Vliv iontů na zdravý spánek

PROČ JSOU ZÁPORNÉ IONTY PRO LIDSKÉ TĚLO TAK DŮLEŽITÉ?

Záporné ionty jsou významným zdrojem energie. Jejich pozitivní vliv zaznamenal poprvé v roce 1932 výzkumný inženýr Clarence Hansell, když si všiml, že jeho kolega pozitivně reaguje na vyšší koncentraci záporných iontů v místnosti. Na základě dalších výzkumů bylo zjištěno, že záporné ionty jsou nejen přirozeným antidepresivem, ale také umožňují buňkám lépe absorbovat kyslík. Proto se cítíme v přírodě tak dobře, uvolněně a často první dny na dovolené u moře prospíme. Spát v přírodě nebo se stále otevřeným oknem bohužel nejde. Pokud tedy chcete zlepšit kvalitu spánku, udržujte zmíněnou vlhkost v ložnici a vyzkoušejte přikrývky z ovčí vlny, které podporují výskyt záporných iontů. V ovčí vlně se budete probouzet s úsměvem.

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále