Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Problémy s chodidly

Problémy s chodidly

Noha má důležitou funkci opory těla a při chůzi. Při pohybu má chodidlo schopnost adaptace na různé povrchy a mimo jiné také tlumí nárazy těla.

Během lidského vývoje se chodidlo začíná zatěžovat chůzí a formuje se klenba nohy. A zde nastává problém. V novodobém světě počítačů, aut a nekvalitních materiálů za nízké ceny se vyskytují problémy s klenbou. Až 80% obyvatelstva má chybné postavení nohy. Jedním z nich může být snížená nebo až úplně zmizelá klenba nožní neboli plochá noha

V minulém článku "zdravá chůze" jsme si představili problémy s chodidly, kterými jsou ploché nohy, hallux, vysoký nárt

Nyní si tyto informace rozebereme podrobněji a připomeneme si, jak tento problém může vznikat a jak můžete poznat, že máte tento problém i vy.

Problémy s chodidly

Chodidlo tvoří klenba, kterou rozlišujeme jako příčnou a podélnou. Pokud máme problém s plochou nohou, mluvíme o příčné a podélné ploché noze. Příčně plochá noha se vyznačuje snížením příčné klenby nožní a ztrátou pružení.

Při problému s podélně plochou nohou dochází ke snížení nebo vymizení podélné klenby nožní, kterou doprovází vybočení kosti patní. V praxi to poznáme při pohledu na nohu zezadu, kdy je vnitřní kotník vbočený dovnitř a tím vzniká přetěžování vnitřní hrany chodidla. 

Stejně jako problém s plochou nohou můžete mít problém s vysokým nártem, což je způsobeno naopak vysokou klenbou. 

Špatně postavenou klenbu poznáte jednoduše z otisku chodidla. 

Zkusili jste si někdy udělat otisk chodidla a podívat se na něj? Možná přijdete na to,  že i VY patříte mezi “plochonožce”. 

 

Deformace klenby způsobuje rozšíření chodidla, zvýšení nártu, deformaci prstů, vzniku tzv. halluxu… S takto deformovanou nohou má hodně lidí problém vybrat si boty, které by byly pohodlné nebo aby se do nich vešel. 

My v Ovečkárně ale myslíme i na tyto případy a chceme podporovat zdraví a zdravou chůzi, proto přinášíme unikátní zdravotní obuv.

 

Problémy s chodidly
Problémy s chodidly

 

Mezi produkty zdravotní obuvi patří ortopedické tenisky, baleríny, dřeváky a korkové nazouváky. Veškerá obuv je vhodná pro ploché nohy a problémy s vysokým nártem nebo halluxem. Dřeváky jsou také výjimečnou obuví, která vás zbaví bolestí chodidel nebo pomáhá při otoku nohou. 

V této kategorii najdete i bílou zdravotnickou obuv nebo obvazovou obuv, která je nastavitelná na nohu a vhodná při výraznějších problémech s chodidly.

Podívejte se na naši nabídku produktů pro zdraví a vyberte si, co se Vám bude líbit.

Přečtěte si dále