Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

"Trepky" korkové nazouváky a jejich výroba

"Trepky" korkové nazouváky a jejich výroba

Naše nové stylové korkové nazouváky jsme nazvali podle lidového moravského slovníku pro lehkou domácí obuvTrepky”. 

Jsou jednoduchou obuví, se kterou se nemusíte omezovat na pohyb pouze po domácnosti, ale můžete v nich vyrazit v podstatě kamkoliv, například i do města. Podporují zdravou chůzi a díky ortopedické stélce jsou vhodnou obuví jako prevence před problémy s chodidly nebo také přímo pro osoby s plochým chodidlem

Což je řadí mezi zdravotní obuv, kterou v Ovečkárně pro vás neustále rozšiřujeme.

Na jejich vzhledu a hlavně kvalitě jsme si dali obzvlášť záležet a nyní vám povolíme nahlédnout do soukromí a do tajů výroby, kterou jsme pro vás odkryli přímo z areálu Svitu ve Zlíně a baťových závodů, které nám slouží už určitě přes 50 let. 

"Trepky" korkové nazouváky a jejich výroba

 

Disponují přírodními materiály, mezi které patří kůže a korek.

Korek je materiál, který se získává z kůry dvou stromů, dubu korkového a korkovníku amurského. Korek má rozmanité použití. Díky tomu, že dobře tepelně izoluje, odolává poměrně vysokým teplotám, je pružný a lehký. Mimo komponentů obuvi se používá například na výrobu zátek. A to ve výškách více než 80% celosvětové produkce. Taktéž se používá například na výrobu různých podlahových krytin. 

Díky jeho pružnosti se vám v našich korkovo-kožených nazouvácích bude chodit velmi lehce a příjemně celý den

 

 

Ortopedická stélka je pokryta jemnou kůží, která je prodyšná a má schopnost pohlcovat pot. Tento materiál je stejně tak použit jako pásek přes nárt, který jsme prošili, aby byl ještě odolnější a kvalitnější. Takový šicí stroj má asi málokdo doma. :) 

Jelikož jsou trepky v dámské i pánské verzi a jejich rozsah čísel je od 36 až do 48, je nutné mít na každou velikost zvlášť připravené všechny komponenty. 

"Trepky" korkové nazouváky a jejich výroba
"Trepky" korkové nazouváky a jejich výroba

 

Nachystané části kůže, kterou jsme pro vás vybrali v několika barevných variantách, značíme a poté lepíme kvalitním přípravkem na korkovou stélku

Vše je nutné dobře zarovnat a obrousit, aby se vám v Trepkách pohodlně chodilo. Poslední částí je naražení odolné podešve, ke které se používá speciální stroj a přesně připravená kopyta, které simulují třeba zrovna vaše chodidlo. 

 

 

Jejich výroba probíhá v několika etapách, které jsou více i méně složité. Určitě poznáte rozdíl v obuvi, která se tvoří ve fabrikách jako na běžícím páse a tu, kterou tvoříme my manuálně, pomocí šikovných rukou a několika starších, ale přesto kvalitních strojů. Která si myslíte, že bude kvalitnější?

Tyto korkové nazouváky se stanou velmi dobrým společníkem. Pokud jste došli až na konec tohoto článku, nemůžeme zaručit, že se stanete odborníkem na výrobu korkových pantoflí, ale věříme, že máte ponětí, že se snažíme prodávat kvalitní přírodní produkty a máte ponětí, co si objednáváte. :) 

 

"Trepky" korkové nazouváky a jejich výroba

Přečtěte si dále