Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy

Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy

Lidské tělo se skládá zhruba z 210 kostí a 230 kloubů, které tyto kosti spojují. Je velmi důležité, aby klouby dobře fungovaly a vydržely co nejdéle bez bolesti. Proto bychom se o ně měli starat, podporovat svůj pohybový aparát a užívat preventivně různé vitamíny na podporu tvorby kolagenu v kloubech.

Onemocnění kostí či svalů může postihnout lidi všech věkových kategorií včetně dětí. Nedostatečná léčba může mít v budoucnosti vliv na problémy při každodenních aktivitách a samozřejmě také v práci. Což snižuje kvalitu života a omezuje fyzické možnosti člověka. 

Kromě různých rehabilitačních cvičení vám při těchto problémech mohou pomoci různé pomůcky jako například pásy a ortézy. U nás v Ovečkárně najdete právě pásy a ortézy z přírodního materiálu, kterým je ovčí vlna. Tyto naše pásy mají obrovskou přidanou hodnotu, kterou je tvorba suchého tepla. 

Co to suché teplo vlastně je? Jedná se o léčbu suchými obklady, kdy jsou ideální právě výrobky z ovčí vlny jako například ledvinové pásy nebo ortézy na různé části lidského těla. 

Jejich výhodou je, že se dají připevnit na určitou problémovou partii, kterou prohřejí a pomohou k odbourání bolesti.

Podívejte se na naše video, ve kterém vám tyto pásy a ortézy odprezentujeme, povíme si jaké jsou mezi jednotlivými druhy rozdíly a také si ukážeme jak se používají:

Osnova: 

1. Suché teplo 

2. Nákrčník z ovčí vlny 

3. Ortéza na rameno 

4. Ortéza na loket 

5. Ortéza na zápěstí 

6. Bederní a ledvinové pásy 

7. Ortéza na koleno 

8. Elastické ponožky a podkolenky 

9. Zmínění soutěže o ledvinový pás, která probíhá na Ovečkárně od 12.10. do 20.10. 2020

Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy

BEDERNÍ NEBO LEDVINOVÉ PÁSY

Mezi nejčastější problémy pohybového aparátu patří bolest zad, která se často stupňuje a někdy se stává téměř nesnesitelnou. Bederní pásy z ovčí vlny působí na dolní oblast zad a pánve a pomáhají se zbavit nepříjemné bolesti zad. Mimo jiné jsou vhodné pro osoby trpící na problémy s ledvinami a močovým měchýřem a zabraňují prochladnutí, což ocení obzvláště ženy. 

V Ovečkárně máme na výběr 4 druhy ledvinových pásů, kdy klasickou variantu na šňůrky najdete ještě v hnědé barvě s příměsí velbloudí vlny. Nejmenším pásem je ledvinový pás mini, který se hodí pro děti nebo jej můžete využít na cesty. Lepší variantou je elastický ledvinový pás, který si nastavíte díky upevnění na suchý zip dle svých potřeb kdekoliv na těle. Lépe se tak přizpůsobí tvaru vašeho těla a jeho efekt může být o něco účinnější. 

NÁKRČNÍK Z OVČÍ VLNY

Opět velmi častým problémem je bolest krční páteře. Nebo když máte ztuhlé svaly v této oblasti, které umí být pěkným znepříjemněním každého dne. Vyzkoušejte náš nákrčník z ovčí vlny, který vám krk perfektne prohřeje z přední i zadní strany. Můžete ho samozřejmě využívat i preventivně, například když sedíte v chladné kanceláři, pracujete venku na své záhradce nebo si ho můžete vzít klidně místo šály, když jdete na oblíbenou podzimní procházku.

Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy
Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy

ORTÉZA NA ZÁPĚSTÍ

Dnešní moderní doba nás nutí čím dál více zatěžovat zápěstí. Více jak polovina z nás si určitě přizná, že hodně času věnuje počítači nebo mobilnímu telefonu. Právě tady tato činnost může mít neblahý vliv na naše zápěstí. Někteří možná znají pojem karpálního tunelu, při kterém dochází k nepříjemné bolesti zápěstí. Naštěstí v Ovečkárně víme, že jednoduchou pomocí proti bolesti může být suché teplo. Vlněná ortéza na zápěstí na suchý zip se připevní přímo na zápěstí a stáhnete ji dle potřeby. Druhou variantou, kterou u nás v Ovečkárně najdete, je elastická ortéza na zápěstí, která je vhodnější spíše na sport, tak jako je například nosí tenisté.

ORTÉZA NA LOKET NEBO NA KOLENO

Tyto dvě ortézy jsou vzhledem velmi podobné. Rozdíly jsou akorát ve velikosti a nepatrně i v prošití. Proto můžete využít obě ortézy - na loket i koleno. Tato ortéza je velmi pohodlná, nikde netlačí a příjemně hřeje. Vybrat si můžete z několika velikostí, rozměry najdete ve velikostních tabulkách. 

Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy
Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy

Výborné využití mají už ať při odpočinku nebo při aktivním životě. Jelikož jsou elastické, jsou vhodné také na pohyb. 

Ortézu na koleno máme i ve variantě se zapínáním na suchý zip, kterou můžete lehce přizpůsobit svému silnějšímu koleni. Proto jsou například pro osoby, kterým otékají kolena nebo jsou pro ně klasické ortézy nedostačující. Tento typ ortézy se hodí víc na nepohybové aktivity.

ELASTICKÉ PONOŽKY A PODKOLENKY

V neposlední řadě tu máme perfektní elastické ponožky a podkolenky, které se přizpůsobí jakékoliv tloušťce nohy. Ocení je hlavně revmatici a lidi, kteří mají problém s křečovými žilami nebo například bolavými kotníky. Ovčí vlna Merino má schopnost chodidla příjemně prohřívat, jemně masírovat nervové zakončení pokožky a poskytnout úlevu při otocích nohou a napětí. Tyto ponožky nebo podkolenky jsou vhodné pro osoby se zdravotními problémy, ale i pro aktívní sportovce. Díky přírodnímu materiálu jsou Merino podkolenky hřejivé, antibakteriální a prodyšné.

Ortézy a pásy z ovčí vlny a jejich druhy

Přečtěte si dále