Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem

Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem

Také se vám stává, že vám klouby přestanou sloužit? Častým problémem bývají bolesti kloubů, způsobené jejich opotřebováním, vznikem artrózy nebo záněty šlach a svalů. 

Velký vliv na naše klouby má právě počasí. Možná jste už od někoho slyšeli, že „cítí změnu počasí v kloubech”. Především během zimy, kdy teploty klesají pod nulu, se mohou začít ozývat stará zranění, nebo se stávající bolest zhoršuje. A jak nad tím vyzrát?

Jelikož chceme, aby klouby dobře fungovaly a hlavně nebolely, měli bychom se o ně starat, pravidelně cvičit a preventivně užívat vitamíny a doplňky stravy.

Jak si správně vybrat ortézu?

Vyberte velikost tak, aby ortéza příliš nestahovala, ale zároveň nebyla příliš velká a nepadala. Některé druhy ortéz a pásů jsou univerzální, není tedy třeba vybírat velikost. U produktů, dostupných v několika velikostech, najdete tabulku s rozměry pod odkazem „Jakou velikost zvolit?”. Stačí si naměřit potřebné parametry, které poté porovnáte s naší tabulkou.

Jak si pomoci proti bolestem?

Kromě rehabilitačních cvičení vám při těchto problémech mohou pomoci různé pomůcky jako například pásy a ortézy. U nás v Ovečkárně najdete právě pásy a ortézy z přírodního materiálu, kterým je ovčí vlna. Tyto naše pásy mají obrovskou přidanou hodnotu, kterou je tvorba suchého tepla. 

Co to suché teplo vlastně je? Jedná se o léčbu suchými obklady, kdy jsou ideální právě výrobky z ovčí vlny jako například ledvinové pásy nebo ortézy na různé části lidského těla. 

Jejich výhodou je, že se dají připevnit na určitou problémovou partii, kterou prohřejí a pomohou k odbourání bolesti. 

Jsou vhodné především pro regeneraci svalů, šlach a kloubů a pomáhají při bolestech. Některé z nich jsou elastické, jiné jsou nastavitelné na suchý zip. V případě ledvinových pásů je to kombinace. 

Podívejte se na naše video, ve kterém vám tyto pásy a ortézy odprezentujeme, povíme si jaké jsou mezi jednotlivými druhy rozdíly a také si ukážeme jak se používají.

Osnova: 

1. Suché teplo 

2. Nákrčník z ovčí vlny 

3. Ortéza na rameno 

4. Ortéza na loket 

5. Ortéza na zápěstí 

6. Bederní a ledvinové pásy 

7. Ortéza na koleno 

8. Elastické ponožky a podkolenky 

9. Zmínění soutěže o ledvinový pás, která probíhala na Ovečkárně od 12.10. do 20.10. 2020

Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem

PŘETĚŽOVÁNÍ ZAD A PROBLÉMY S LEDVINAMI

Mezi nejčastější problémy pohybového aparátu patří bolest zad, která se často stupňuje a někdy se stává téměř nesnesitelnou. Bederní pásy z ovčí vlny působí na dolní oblast zad a pánve a pomáhají se zbavit nepříjemné bolesti zad. Mimo jiné jsou vhodné pro osoby trpící na problémy s ledvinami a močovým měchýřem a zabraňují prochladnutí, což ocení obzvláště ženy. 

V Ovečkárně máme na výběr 4 druhy ledvinových pásů, kdy klasickou variantu na šňůrky najdete ještě v hnědé barvě s příměsí velbloudí vlny. Nejmenším pásem je ledvinový pás mini, který se hodí pro děti nebo jej můžete využít na cesty. Lepší variantou je elastický ledvinový pás, který si nastavíte díky upevnění na suchý zip dle svých potřeb kdekoliv na těle. Lépe se tak přizpůsobí tvaru vašeho těla a jeho efekt může být o něco účinnější. 

BOLESTI KRČNÍ PÁTEŘE

Opět velmi častým problémem je bolest krční páteře. Nebo také když máte ztuhlé svaly v této oblasti, které umí být pěkným znepříjemněním každého dne. Bolesti krční páteře mohou mít různé příčiny. Jednou z nich může být špatná pozice při spaní, kterou je dobré řešit vhodným polštářem. Více se tomuto tématu budeme věnovat v dalším článku. Příčinu bolesti je vždy dobré řešit s odborníkem. Pro její zmírnění můžete sáhnout po rychlé pomoci. Vyzkoušejte náš nákrčník z ovčí vlny, který vám krk perfektně prohřeje ze všech stran. Můžete ho samozřejmě využívat i preventivně, například když sedíte v chladné kanceláři, pracujete venku na své zahrádce nebo si ho můžete vzít klidně místo šály, když jdete na oblíbenou jarní procházku.

Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem
Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem

JAK ZMÍRNIT BOLEST V ZÁPĚSTÍ?

Dnešní moderní doba nás nutí čím dál více zatěžovat zápěstí. Více jak polovina z nás si určitě přizná, že hodně času věnuje počítači nebo mobilnímu telefonu. Právě tady tato činnost může mít neblahý vliv na naše zápěstí. Někteří možná znají pojem karpálního tunelu, při kterém dochází k nepříjemné bolesti zápěstí. Naštěstí v Ovečkárně víme, že jednoduchou pomocí proti bolesti může být suché teplo. Vlněná ortéza na zápěstí na suchý zip se připevní přímo na zápěstí a stáhnete ji dle potřeby. Druhou variantou, kterou u nás v Ovečkárně najdete, je elastická ortéza na zápěstí, která je vhodnější spíše na sport, tak jako je například nosí tenisté.

ČASTÉ POSTIŽENÍ KLOUBŮ - KOLENA, LOKTY A RAMENA

Bolest kolen je jedním z nejčastějších postižení kloubů, protože to jsou nejvíce namáhané klouby naší pohybové soustavy. Ortézy na kolena a lokty jsou vzhledem velmi podobné, jednoduše se natáhnou na nohu či paži. Rozdíly jsou ve velikosti a nepatrně i v prošití. Tato ortéza je velmi pohodlná, nikde netlačí a příjemně hřeje. Vybrat si můžete z několika velikostí, rozměry najdete ve velikostních tabulkách. 

Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem
Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem

Výborné využití mají už ať při odpočinku nebo při aktivním životě. Jelikož jsou elastické, jsou vhodné také při lehkém cvičení. 

Ortézu na koleno máme i ve variantě se zapínáním na suchý zip, kterou můžete lehce přizpůsobit svému silnějšímu koleni. Proto jsou například pro osoby, kterým otékají kolena nebo jsou pro ně klasické ortézy nedostačující. Tento typ ortézy se hodí víc na nepohybové aktivity.

Také bolesti ramene mohou být velmi nepříjemné, můžete tedy od nepříjemného pocitu ulevit teplem nárameníku z ovčí vlny.

PROBLÉMY S KOTNÍKY A KŘEČOVÝMI ŽILAMI

V neposlední řadě tu máme perfektní elastické ponožky a podkolenky, které se přizpůsobí jakékoliv tloušťce nohy. Ocení je hlavně revmatici a lidé, kteří mají problém s křečovými žilami nebo například bolavými kotníky. Ovčí vlna Merino má schopnost chodidla příjemně prohřívat, jemně masírovat nervové zakončení pokožky a poskytnout úlevu při otocích nohou a napětí. Tyto ponožky nebo podkolenky jsou vhodné pro osoby se zdravotními problémy, ale i pro aktívní sportovce. Díky přírodnímu materiálu jsou Merino podkolenky hřejivé, antibakteriální a prodyšné.

PROHŘEJTE SE I JINAK

Skvělými pomocníky proti bolestem a nepohodlí jsou i další druhy suchého tepla. Zatímco ortézy a ledvinové pásy udržují teplo a nepustí k tělu chlad, najdete u nás i nahřívací polštářky a solné pytlíky, které teplo aktivně vyzařují a předávají ho tak potřebné části těla. Podobně slouží také termofor, které v kombinaci s obalem z ovčí vlny dokáže ulevit například i od bolestí břicha.

Řešíte problémy se zády a klouby? Přečtete si tipy jak si pomoci proti bolestem

Přečtěte si dále