Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Dětská vesta z ovčí vlny merino Natural

Kód: 6-60001 (2) Recenze

V Ovečkárně máme vždycky něco nachystané i pro naše nejmenší zákazníky, a dětská vesta je toho důkazem. Je vyrobená ze 100% ovčí vlny a má všechny skvělé vlastnosti tohoto unikátníko přírodního materiálu.

Velikost oblečení

449 Kč

Kdy zboží obdržím?

Zboží můžete mít už středa 21. 4

skladem

Popis produktu

Nejen pro dospělé máme krásné, hřejivé a funkční vlněné vesty. V Ovečkárně máme vždycky něco nachystané i pro naše nejmenší a dětská vesta je toho důkazem. Je vyrobená ze 100% ovčí vlny a má všechny skvělé vlastnosti tohoto unikátního přírodního materiálu. Mezi ty patří schopnost termoregulace, která působí jako tepelná bariéra a udržuje tak tělesné teplo a nepropouští chladný vzduch z okolí. Ovčí vlna je také antialergenní, antibakteriální a má dobré samočistící vlastnosti, což z ní dělá materiál jednoduchý na údržbu.

Naše dětská vesta je k dostání v přírodní světlé barvě vlny a ve třech různých velikostech. Vesta je vybavená dvěma jednoduchými přezkami na zapnutí vesty, a má dvě praktické kapsy. Ať už děti vestu využijí doma, na chalupě, v přírodě nebo třeba na zimní dovolené, budou pokaždé v teple a pohodlí.

S - Délka 36 cm, Obvod 76 cm
M - Délka 44 cm, Obvod 84 cm
L - Délka 50 cm, Obvod 92 cm

Podrobnosti

Pohlaví Dětské
Barva Přírodně Bílá
Činnost Volnočasová
Výrobce Vlnka
Materiál Ovčí vlna

WoolMark® Apparel

Jedná se o mezinárodní značku jakosti, kterou uděluje Mezinárodní vlnařský sekretariát vlněným tkaninám, pleteninám, přikrývkám a která zaručuje jakost podle normovaných zkoušek. Výrobky, které odpovídají zkouškám, mohou být označeny visačkou Vlněná pečeť. Certifikát získají jen výrobky obsahující prvotřídní, vysoce kvalitní vlnu z australských ovcí.

Údržba

Ruční praní
Tento výrobek je ideální prát způsobem ručního praní, doporučujeme v lázni max 30 °C. Při máchání postačí postupně snižovat teplotu vody, aby
nedošlo k vysrážení či deformaci. Poté stačí jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, aby nedošlo k vytahání materiálu. 

Praní v pračce
Doporučujeme prát výhradně v programu na vlnu, který respektuje šetrnější praní.
Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu a to jak pro praní v ruce, tak i v pračce.

Sušení
Rozhodně nesušte výrobek na topení. V případě, že topení přesáhne teplotu 30 °C, (což je zcela běžné) voda obsažená v úpletu se
zahřeje taktéž nad 30 °C a výrobek se srazí stejným způsobem jako při nevhodném praní.

Při sušení v sušičce doporučujeme využít vlněné inteligentní koule, které pohlcují vlhkost prádla, snižují jeho statický náboj, ulehčují práci s žehlením, a dokonce plní funkci aviváže. Lze je používat i mimo sušičku tak, že je na malou chvíli umístíte do koše s vypraným prádlem, kde také dokážou v mezičase před věšením pohlcovat vlhkost.

Nepoužívejte aviváž!
Pozor!
Praní v teplejší vodě (víc než 30 °C) a dlouhé mletí v pračce výrobek znehodnotí, úplet zplstnatí a srazí se.
Takto znehodnocený výrobek nelze reklamovat.

Proč ovčí vlna?

Ovčí vlna patří k jednomu z nejstarších textilních materiálů spolu s hedvábím z Číny a lnu z Egypta. Ovečka a pes byly první přátelé člověka. Ovce dokázala člověka nasytit a zahřát ho při tuhých zimách. Tradiční vlněné materiály mají i dnes své nezastupitelné místo v našich skříních pro své jedinečné vlastnosti, které žádná umělý materiál dosud nepřekonal.
 

Vlna má přirozenou schopnost odvádět vlhko od těla do okolního prostředí. Dokáže pohltit vodu až do 35% vlastní hmotnosti. Poté co se sníží vlhkost okolního prostředí se voda opět začne odpařovat do vzduchu. Pocit mokrého oblečení tak přichází mnohem později než u jiných materiálů.
 

Když vlna absorbuje vlhkost, zároveň vytváří teplo. A vy můžete navzdory špatnému počasí cítit příjemné suché teplo. Naopak, když okolní teplota stoupne, vlna teplo přestane vytvářet. Jedná se tak o aktivní termoregulaci, které je vlna schopná. Díky vysokému obsahu lanolinu je vlna samočistící. Vlákna vlny se na vzduchu stimulují k pohybu a začnou se dynamicky roztahovat a smršťovat. V kombinaci s lanolínem, tak nečistoty vyjdou na povrch samy

Více se dočtete v našem blogu 

U nás si objednáte
i telefonicky

Zboží nám můžete
zdarma vrátit až do 30 dnů

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Hodnocení

(2)
ohodnotit

Ilona

11.6.2020

Vesta krásně hřeje,příjemná,dobře sedí.

SNOWBOARD ZEZULA Pet

18.12.2018

kvalita zboží

Staňte se členem

naší ovčí rodiny a budeme si vás hýčkat

  • Získáte klubovou cenu, která je nižší o 5 %.
  • Dopravu zdarma od 999 Kč.
  • Přístup k objednávkám pro jednoduché vrácení zboží.
  • Jako první se dozvíte o chystaných akcích.

Dotaz na produkt

Načíst