Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Dětská vlněná souprava Vlnka

Kód: 9-00022

Hebká a měkká deka z jedné strany ze 100% ovčí vlny Merino a z druhé ze 100% bavlny s krásným vzorem a k tomu pohodlný polštář.

položky setu

Celková cena produtků: 1 948 Kč

Ušetříte: 240 Kč

-10 %

1 708 Kč

1 898 Kč

Kdy zboží obdržím?

Zboží můžete mít už úterý 2. 2

skladem e-shop 1 ks prodejna Zlín 0 ks

Popis produktu

To nejjemnější pro vaše ratolesti s krásným vzorem oveček, to je dětská vlněná souprava Vlnka. Hebká a měkká deka z jedné strany ze 100% ovčí vlny Merino, a z druhé ze 100% bavlny s krásným vzorem, k tomu pohodlný polštář. Ovčí vlna má spoustu benefitů, které jsou pro dobrý spánek dětí důležité a jeden z hlavních je teplotní stabilita, kdy ovčí vlna aktivně reguluje lidskou teplotu a proto dětem nebude ani zima ani horko pod dekou z ovčí vlny. Vlna je také přirozeně antibakteriální a je tak ideální pro citlivou dětskou pokožku a nebo pro děti, které trpí alergiemi. Další z mnoha výhod je, že ovčí vlna dokáže absorbovat nahromaděnou vlhkost, kterou následně odpaří, proto pokud se při spánku vaše ratolesti často potí, tak se pro ně stane tato vlněná souprava z ovčí vlny tím pravým kouskem huňaté jemnosti. Výhod ovčí vlny je opravdu spoustu a děti jsou zvídavé, tak už to necháme na nich s čím nás překvapí.

Polštář se opět vyjímá kvalitní ovčí vlnou Merino, je plněn polyesterem a lze tak jednoduše nastavit výšku polštáře tak, aby byl pohodlný.

Materiál a rozměr deky:
95 x 135 cm 100 % ovčí vlna
Merino 100 % bavlna

Materiál a rozměr polštáře:
35 x 55 cm
100 % ovčí vlna Merino
100 % bavlna
výplň: polyester

Gramáž deky: 1000 g/m²
Gramáž polštáře: 500 g/m²

Podrobnosti

Pohlaví Dětské
Roční období Zimní
Výrobce Vlnka
Materiál Ovčí vlna

OEKO-TEX®

OEKO-TEX® Standard 100 je celosvětově jednotný zkušební a certifikační systém pro textilní suroviny, meziprodukty a konečné výrobky ve všech etapách zpracování s cílem eliminovat v nich výskyt škodlivých látek Všechny netextilní součásti jsou ve výrobním procesu rovněž testovány. Pro mnoho společností je splnění požadavků OEKO-TEX® nedílnou součástí jejich dodacích podmínek.

WoolMark® Bedding

Jedná se o mezinárodní značku jakosti, kterou uděluje Mezinárodní vlnařský sekretariát vlněným tkaninám, pleteninám, přikrývkám a která zaručuje jakost podle normovaných zkoušek. Výrobky, které odpovídají zkouškám, mohou být označeny visačkou Vlněná pečeť. Certifikát získají jen výrobky obsahující prvotřídní, vysoce kvalitní vlnu z australských ovcí.

Údržba

Tento výrobek je ideální udržovat způsobem suchého čištění, které nabízí všechny běžné čistírny. Při tomto způsobu čištění nedojde k vysrážení či deformaci.

Ruční praní
Tento výrobek můžete prát způsobem ručního praní, doporučujeme v lázni maximálně do 30 °C. Při máchání postačí postupně snižovat teplotu vody, aby nedošlo k vysrážení či deformaci. Poté stačí jemně vyždímat a sušit ve vodorovné poloze, aby nedošlo k vytahání materiálu. Vhodným přípravkem k údržbě je námi nabízený Lanolin ,který je maximálně šetrný k ovčí vlně.

Praní v pračce
Výrobek nedoporučujeme prát v pračce.

Sušení
Rozhodně nesušte výrobek na topení. V případě, že topení přesáhne teplotu 30 °C, (což je zcela běžné) voda obsažená v úpletu se
zahřeje taktéž nad 30 °C a výrobek se srazí stejným způsobem jako při nevhodném praní.

Při sušení v sušičce doporučujeme využít vlněné inteligentní koule, které pohlcují vlhkost prádla, snižují jeho statický náboj, ulehčují práci s žehlením, a dokonce plní funkci aviváže. Lze je používat i mimo sušičku tak, že je na malou chvíli umístíte do koše s vypraným prádlem, kde také dokážou v mezičase před věšením pohlcovat vlhkost.

Nepoužívejte aviváž!
Pozor!
Praní v pračce výrobek znehodnotí, úplet zplstnatí a srazí se.
Takto znehodnocený výrobek nelze reklamovat.

Proč ovčí vlna?

Ovčí vlna patří k jednomu z nejstarších textilních materiálů spolu s hedvábím z Číny a lnu z Egypta. Ovečka a pes byly první přátelé člověka. Ovce dokázala člověka nasytit a zahřát ho při tuhých zimách. Tradiční vlněné materiály mají i dnes své nezastupitelné místo v našich skříních pro své jedinečné vlastnosti, které žádná umělý materiál dosud nepřekonal.
 

Vlna má přirozenou schopnost odvádět vlhko od těla do okolního prostředí. Dokáže pohltit vodu až do 35% vlastní hmotnosti. Poté co se sníží vlhkost okolního prostředí se voda opět začne odpařovat do vzduchu. Pocit mokrého oblečení tak přichází mnohem později než u jiných materiálů.
 

Když vlna absorbuje vlhkost, zároveň vytváří teplo. A vy můžete navzdory špatnému počasí cítit příjemné suché teplo. Naopak, když okolní teplota stoupne, vlna teplo přestane vytvářet. Jedná se tak o aktivní termoregulaci, které je vlna schopná. Díky vysokému obsahu lanolinu je vlna samočistící. Vlákna vlny se na vzduchu stimulují k pohybu a začnou se dynamicky roztahovat a smršťovat. V kombinaci s lanolínem, tak nečistoty vyjdou na povrch samy

Více se dočtete v našem blogu 

U nás si objednáte
i telefonicky

Zboží nám můžete
zdarma vrátit až do 30 dnů

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Hodnocení

Tento produkt zatím nemá žádné hodnocení. Přidejte první.

Staňte se členem

naší ovčí rodiny a budeme si vás hýčkat

  • Získáte klubovou cenu, která je nižší o 5 %.
  • Dopravu zdarma od 999 Kč.
  • Přístup k objednávkám pro jednoduché vrácení zboží.
  • Jako první se dozvíte o chystaných akcích.

Dotaz na produkt

Načíst