Jak se obléct na zimu

Jak se obléct na zimu - Ovečkárna.cz

Vrstvení vašeho oblečení pomáhá udržet tělesné teplo. Pozor, příliš mnoho vrstev má schopnost vyvolat pocení, které může chladit.

1. Vrstvěte - Vrstvení vašeho oblečení pomáhá udržet tělesné teplo. Pozor, příliš mnoho vrstev má schopnost vyvolat pocení, které může chladit. Vyzkoušejte několik vrstev dobrých a teplých materiálů jako je vlna. Vyhněte se první balněné vrstvě přímo na kůži, protože v případě zpocení zůstává mokrá, na rozdíl od vlny, která pot absorbuje a nevíc udrží tělo v suchu a teple.

2. Noste volné svetry - Těsné oblečení neudržuje žádné teplo. Zatímco volné oblečení, umožňuje větší izolaci. Přiléhavý svetr nebo šaty jsou vyrobeny pouze pro módu. Při nízkých podzimních teplotách nemusí poskytnout dostatečný tepelný komfort. Pokud nosíte mikiny, ujistěte se, že máte jednu až dvě vnitřní vrstvy. Zkuste vlněné a pletené svetry, vesty, mikiny - budete mile překvapeni!

3. Vybírejte teplé rukavice, šály a čepice - Nejvíce tepla "uniká" z hlavy a nohou. Proto je důležitá ochrana periferních částí těla kvalitními doplňky jako jsou vlněné čepice, rukavice, ponožky... Na tuhé mrazy je ideální čepice s klapkami na uších! :-)

4. Používejte vlněné zimní ponožky - Nošení ponožek vyrobených z vlny, pomůže udržet vaše nohy přirozeně v teple.

5. Investujte do kvalitní obuvi - Noste dlouhé teplé boty. Pláťené boty jsou obecně určené pro podzimní sezónu. Zimní boty mají silné gumové podrážky, brání uklouznutí na ledu. Navíc jsou odolné vůči vodě a větru. Dobré boty mají vnitřní zateplení – nejlépe s ovčí vlnou. Tepelné vlastnosti boty zlepšíte vlněnou vložkou do boty.

+420 774 774 626
info@oveckarna.cz

Přihlaste se k odběru novinek

Top