Lanolin

Lanolin = latinsky Lanolinum, původem z lāna = vlna, aoleum = olej.

Lanolin je mastná, žlutá látka, tuk z ovčí vlny, který udržuje vlnu suchou a měkkou. Je to odpadní produkt při zpracování vlny.

Lanolin má uklidňující účinky na kůži a přirozeně zabraňuje množení bakterií. Působí jako bariéra proti vlhkosti na kůži a udržuje vlnu v dobrém stavu.

Lanolin se používá jako základ pro masti a krémy, jako mazivo, a k zachování kůže. Je také složkou některých laků a barev. Lanolin je vytvořen ze směsi cholesterolu a esterů několika mastných kyselin. S vodou tvoří emulzi.

Pokud máte doma výrobky z ovčí vlny, pak musíte také mít pomocníka, který Vám tyto věci pomůže udržet stále jako nové!

Lanolin je speciální prací prostředek, který ochrání Vaše prádlo z přírodní vlny, přírodního vlasu, pletené zboží, jemné textilie, povlečení, deky, záclony či teplé revmatické prádlo a jiné.

Tento prací prostředek díky obsahu lanolinu čistí velmi jemně a důkladně, nemění tvar ani barvu Vašeho prádla a dále také desinfikuje a příjemně prádlo provoní. Lanolin a ke kůži šetrná PH hodnota ochrání Vaše ruce i Vaše textilie.

Lanolin neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Obsah láhve 1 litr. Návod k použití: Namočené prádlo promněte prostředkem a nechte 10-30min. působit (podle znečištění), po té propláchněte vodou max. 30°C