Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

Ovčí vlna
Vlněné vlákno je malým zázrakem přírody, který lidé nejsou schopni moderní technologií napodobit. Příroda to ovečkám krásně zařídila a naši předkové se již před mnoha generacemi naučili, jak od nich vlnu šetrně získávat a zpracovávat ji pro svou potřebu.

Dnes se vlna stává nenahraditelnou součástí každé domácnosti a přináší teplo a pohodlí celé rodině. Ovčí vlna má řadu vlastností, které z ní dělají funkční materiál s mnoha způsoby využití.

 

 

 

Velkou předností tohoto přírodního materiálu je jeho teplotní stálost. Vlna udržuje ideální teplotu a izoluje jak od zimy, tak od horka. Díky tomu je nám ve vlněném oblečení po celý rok příjemně teplo bez zbytečného přehřívání a vlna má široké využití i během léta.

 

 

Vlna dokáže pojmout velké množství vlhkosti, takže pokud se zpotíte nebo zmoknete, vlna tuto přebytečnou vlhkost odvede od pokožky a tak máte stále pocit, že jste hezky v suchu.

To je velká výhoda v chladnějším počasí, protože ve vlhkém oblečení člověk rychle prochladne. Vlna však udržuje stálou teplotu i pokud je mokrá. Díky tomu se vlněné vlákno využívá pro výrobu ponožek, čepic, rukavic nebo třeba termoprádla a sportovního oblečení.

 

 

Údržba vlny je snadná, často skoro bez práce. Vlněné vlákno je totiž chráněno přírodním lanolinem a díky jeho struktuře se ve vlně nemnoží bakterie a roztoči tak jako v jiných materiálech.

Proto není potřeba vlnu čistit tak často jako jiné druhy textilií a vlněné oblečení si i po delším nošení udrží příjemnou svěžest a odolává vzniku zápachu. Vlněné lůžkoviny jsou díky této vlastnosti navíc vhodné i pro alergiky.

 

 

Z vlny se vyrábí mnoho druhů oblečení pro novorozence, děti i dospělé. Najdete ji v podobě domácích bačkor i jako teplou výplň v zimních botech. Plní se jí přikrývky a polštáře, vyrábí ze s ní deky, podsedáky, dětské fusaky i ortézy a bandáže na bolavé klouby a svaly.

Využití vlny je nespočet, a je jen na každém z nás, které podobě tohoto přírodního vlákna dáme šanci zpříjemnit náš den :)