Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

 

Ovčí vlna patří k jednomu z nejstarších textilních materiálů spolu s hedvábím z Číny a lnu z Egypta. Ovečka a pes byly první přátelé člověka. Ovce dokázala člověka nasytit a zahřát ho při tuhých zimách.

Tradiční vlněné materiály mají i dnes své nezastupitelné místo v našich skříních pro své jedinečné vlastnosti, které žádný umělý materiál dosud nepřekonal.

 

 

Vlna má přirozenou schopnost odvádět vlhko od těla do okolního prostředí. Dokáže pohltit vodu až do 35% vlastní hmotnosti.

Poté co se sníží vlhkost okolního prostředí se voda opět začne odpařovat do vzduchu. Pocit mokrého oblečení tak přichází mnohem později než u jiných materiálů.

 

 

Když vlna absorbuje vlhkost, zároveň vytváří teplo. A vy můžete navzdory špatnému počasí cítit příjemné suché teplo. Naopak, když okolní teplota stoupne, vlna teplo přestane vytvářet. Jedná se tak o aktivní termoregulaci, které je vlna schopná. Díky vysokému obsahu lanolinu je vlna samočistící.

Vlákna vlny se na vzduchu stimulují k pohybu a začnou se dynamicky roztahovat a smršťovat. V kombinaci s lanolínem, tak nečistoty vyjdou na povrch samy

 

 

 

Vlněné vlákno má šupinovou strukturu a je tvořeno především keratinem. Z těchto důvodů vlna zabraňuje množení virů a bakterii a není vhodná pro jejich život.

Vlněné oblečení si tak užijí především alergici. Díky této jedinečné vlastnosti oblečení nezapáchá ani při dlouhodobém nošení.

 

 

Huňaté vlněné výrobky Vám přinesou do života pohodu. Vlna je unikátní přírodní materiál, který dosud nebyl překonán žádným umělým materiálem. V zimních měsících Vás zahřeje na těle i na duši.

Přes léto Vás příjemně chladí a nenechá Vás zpotit. Tento materiál Vás bude spolehlivě ochraňovat před roztoči. Doma Vám pomůže vytvářet příjemnou domácí atmosféru hřejivého domova. A jejich údržba je přitom tak nenáročná. V Ovečkárně pečlivě vybíráme ty nejlepší výrobky z ovčí vlny, abychom upozornili na její jedinečnost a pomohli ovčí vlně opět na výsluní.