Nakupte po telefonu, jsme on-line
+420 576 776 776 (8.00–19.00)
Menu

O nás

Naše historie

Ovečkárna byla založena v roce 2009, kdy jsme vozili teplo ovčí vlny ze Zlína na tradiční trhy okolních měst, a prodávali vlněné papuče, deky a vesty. Zákazníků však stále přibývalo a Ovečkárna se v roce 2011 přesunula do online světa, abychom mohli huňaté zboží posílat do všech koutů země. První kamennou prodejnu jsme otevřeli v roce 2013 ve Zlíně.

Velkým úspěchem bylo získání 3. místa v soutěži Heureka shop roku 2018. Toto umístění nám ukázalo, že jdeme správným směrem. To se nám potvrdilo, když jsme se jen o rok později stali vítězi této soutěže a získali titul nejlepšího e-shopu na Heurece za rok 2019.

Rok 2020 byl pro Ovečkárnu rokem růstu a změn. Slavili jsme úspěchy, ale nepřestali jsme se snažit naše služby a nabídku dále rozšiřovat a zlepšovat. Balíčky z naší centrály ve Zlíně denně putují na nespočet míst v mnoha zemích a plní se nám tak naše přání zabalit do huňaté vlny celou Evropu :)

Co nabízíme?

Přestože je naše zaměření především na produkty s ovčí vlnou, najdete v naší nabídce také další, převážně přírodní materiály jako bavlnu, kůži nebo dřevo. Vyberete si u nás domácí pantofle i vycházkovou obuv, oblečení pro děti i dospělé, lůžkoviny i přírodní kosmetiku. Prohlédněte si náš sortiment a vyberte něco nejen pro sebe, ale také pro své blízké.

Vlnka
Protože si vážíme toho, co nám příroda dává, vznikla u nás ve Zlíně značka Vlnka, která přináší radost a pohodlí přírodních materiálů všem, kteří stojí o kvalitní, stylové výrobky. Vlnka nabízí oblečení, obuv, lůžkoviny a další doplňky pro celou rodinu, od miminek až po prarodiče.

 


 

KAMA
Český výrobce oblečení z vlněné příze a dalších funkčních materiálů. Již několik let s firmou KAMA spolupracujeme a jsme předním prodejcem jejich výrobků. Výběr je velmi široký, od ponožek až po funkční svetry s nepromokavou membránou. KAMA využívá především ovčí vlnu Merino, kombinuje ji však také s umělými vlákny pro dosažení těch nejlepších možných materiálů.

Moleda Prestige
Tradiční český výrobce obuvi, který obouvá zákazníky do kvalitních kožených tenisek. Nabízíme jejich léty prověřené a oblíbené modely "Prestižek", což jsou moderní tenisky pro každodenní nošení i sport.

Ortovox
Německý výrobce proslavený svým sportovním vybavením. V naší nabídce najdete jejich vlněné funkční prádlo a sportovní oblečení vyrobené z ovčí vlny Merino. Oblečení Ortovox v naší nabídce je určeno jako základní vrstva pro zimní sporty a turistiku.

Sensor
Český výrobce sportovního oblečení a spodního prádla z vlny Merino. Jejich vlněné funkční termoprádlo je oblíbené pro svou jemnost a kvalitu, a je vhodné nejen na zimní sporty, ale také na celoroční turistiku.

Thermovawe
Funkční prádlo značky Thermovawe u nás najdete ve třech gramážích, ze kterých si můžete vybrat to pravé prádlo pro sportování i relax po celý rok. Trika a spodky s nízkou gramáží jsou vhodné i na léto, zatímco vysoká gramáž termo prádla vám poslouží i v největší zimě.

Icebreaker
Novozelánská značka prádla z Merino vlny. V naší nabídce najdete jejich spodní prádlo, a také trika a spodky, které slouží jako první vrstva pro zimní sporty a turistiku. Oblečení Icebreaker má certifikaci Oeko-Tex 100 a používá vlnu z vybraných farem přímo na Novém Zélandu.