Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Víte proč jsou vlněné přikrývky ideální i na léto?

Víte proč jsou vlněné přikrývky ideální i na léto?

Ovčí vlna merino i v létě?

 • My říkáme rozhodně ano! Ovčí vlna merino je přírodní materiál, který je ideální variantou pro klidný, zdravý a plnohodnotný spánek nejen zimě, ale i v letním období. Merino vlna je čistě přírodní materiál, který dokáže přirozeně nabídnout dvě velmi zásadní schopnosti, čímž je termoregulace (udržení správné teploty) a odvod vlhkosti (potu).

 • Právě díky termoregulaci je možné merino lůžkoviny používat v zimě, kdy dokáží tělo zahřát a naopak v létě poskytují pocit chladivosti.

 • Merino vlna dokáže v oblečení i v lůžkovinách odpařovat lidský pot a filtrovat jej skrze materiál volně do ovzduší. Proto Merino vlnu využívají i sportovci.

 

Víte proč jsou vlněné přikrývky ideální i na léto?

Ovčí kvalita na dobrou noc

 • Mezi často vyhledávané letní lůžkoviny se řadí typ ve formě prošívané přikrývky, kterou můžeme povlékat. Mezi největší přednosti letních prošívaných přikrývek se nabízí lehkost, prodyšnost a funkčnost. Přikrývky se maximálně přizpůsobují tělesné teplotě, jednoduše se tedy vyhneme pocitu horka a pocení.

 • Lůžkoviny merino přirozeně produkují suché teplo, což znamená že příznivě působí na revmatismus, ledviny a močové cesty. Povrchový materiál tvoří bavlněný sypek s prošitím do čtverců. Je tedy zaručeno, že přikrývka bude mnoho let královsky nadýchaná bez změny tvaru. Výplň antialergnní přikrývky na léto je okolo 1 kg a je k dostání v běžných rozměrech 135x200, 135x220 a 200x220.

 • Přikrývky letní je možné zakoupit i v setu s merino polštářem. Česká tradiční značka Vlnka vyrábí i přikrývky celoroční s vyšší hmotností ovčí vlny a vysoce jemným bavlněným sypkem na povrchu.

 

 

Vlněné, přírodní a plně funkční

 • Řeč je o vysoce šetrných, jemných a především funkčních dekách z ovčí vlny merino.  Jedná se o materiál, získán střižením mladých australských oveček, kdy je ovčí vlna nejjemnější a dosahuje té nejvyšší možné kvality. Právě z tohoto materiálu se celovlněné deky jednostranné určené především na léto vyrábí.

 • Pro ty z vás co vyhledávají lehkost, jemnost a nad standard pro pokojný spánek, doporučujeme jednoduché a současně velmi luxusní deky 1ply. Přírodní materiál vyhovuje jak dospělým, tak i malým dětem, jelikož má skvělé antibakteriální a termoregulační vlastnosti.

 • Všichni dobře víme, že malé děti  mají v oblibě veselé a milé vzory. Proto se deky vyrábí ve dvou variantách. Deka 1ply se vzorem oveček je pro svůj neotřelý design pro děti jako stvořená.

 • Dáte přednost spíše jednoduchosti a decentnosti? V tom případě vám přijde vhod 1ply jemná deka krémová.

 

Víte proč jsou vlněné přikrývky ideální i na léto?
Víte proč jsou vlněné přikrývky ideální i na léto?

Komfort jak doma, tak i venku

 • Velmi zajímavou a především praktickou variantou jsou deky, které jsou vhodné jak pro lenošení u televize, tak i jako záchrana pro chladné večery u grilovaní s přáteli.

 • Pletené deky také z ovčí vlny merino jsou speciální především díky použitým matriálům při výrobě. V chladných klimatických podmínkách zajišťují maximální termoregulaci. Naopak v létě se pletené merino deky maximálně přizpůsobí, kdy merino produkuje lehkou chladivost, tudíž se lidské tělo nepotí.

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále