CO VŠE SE DOZVÍTE V ROZHOVORU:
Rozhovor s Marií-Terezou z "Cihlového domu"
V dnešním rozhovoru jsme si povídali s bloggerkou Marií-Terezou, která jak sama říká stále něco buduje. Neustálé vylepšování domova i zahrady se stalo její vášní a nezastavila ji ani mateřská dovolená se dvěma dětmi. Nechte se unést inspirací a nahlédněte spolu s námi do jejího domečku, který je plný přírodních materiálů.
Dobrý den Marie-Terezo, Váš instagram je opravdu obdivuhodný a plný inspirace na zkrášlování domova, pěstování rostlin a život s malými dětmi. Opravdu se při pohledu na každý váš pokrok, musí každý z nás zamyslet nad tím, co by sám doma nejraději hned předělal. Co vás vůbec motivovalo sdílet každý svůj krok na domečku s veřejností?
V první řadě děkuji za krásná slova, vždy mě moc potěší, když můj profil někoho inspiruje nebo třeba i namotivuje. Takový první impuls k založení profilu přišel od jednoho známého, který se sám sociálním sítím věnuje a který mě do toho v podstatě popostrčil. Nahrála tomu i mateřská dovolená, spousta času a zároveň nějaká má celoživotní potřeba něco tvořit.
Měla jste i dřív takový vztah k rostlinám a přírodním materiálům, kterými si teď vybavujete váš krásný domeček?
Přiznám se, že zahrada mě chytla až během stavby domu, jako člověk z vesnice jsem ale vždy věděla, že bych ráda jednou žila mimo město. K lásce k přírodním materiálům jsem dospěla postupně.
On člověk jak stárne zjistí, že na rčení „nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci” něco přeci jen je, a s přírodními materiály to jde většinou ruku v ruce. Už si tedy dávám pozor a raději vždy investuji do kvalitních materiálů, protože vím, že vydrží.
Máte doma dvě krásné děti, z toho jedno se vám narodilo letos. Vy jste pro děti dokonce vybírala přikrývky a pléd z ovčí vlny. Prozradíte nám, co vás přimělo k pořízení vlněné přikrývky namísto umělého vlákna nebo klasické péřové peřiny?
Já jsem benefity a obecně vlastnosti ovčí vlny jako materiálu znala už ze školy. Studovala jsem textilní obor na univerzitě v Liberci a v porovnání s peřinou z umělého vlákna nebo peří mi ta z ovčí vlny přišla jako nejlepší varianta.
Umělé materiály nejsou často ani zdaleka tak prodyšné, navíc špatně odvádí vlhkost, což je podle mě zrovna u lůžkovin dost podstatné. U peří může být zase problémem alergie.
Byly pro vás přikrývky z ovčí vlny objevem, nebo už jste vlastní zkušenost s ovčí vlnou měla?
Vyloženě s přikrývkami jsem se setkala poprvé až na e-shopu Ovečkárny. Moc se nám ale v létě osvědčila podložka do autosedačky z ovčí vlny u mladšího syna, která mi ukázala, že vlna funguje opravdu tak, jak nás to učili.
I když už zkušenost s ovčí vlnou máte, nebojíte se, že budou vlněné přikrývky náročné na běžnou údržbu, zejména při používání dětmi?
Věřím, že ne, vzhledem k tomu, že jako většinu vlněných výrobků stačí vlněnou peřinu v podstatě jen pravidelně větrat. Samozřejmě, jak to bude v reálu, uvidíme časem. (smích)
To mě přivádí k myšlence, jak vůbec zvládáte úklid takového domečku s dvěma malými dětmi a do toho ještě budovat dům i zahradu?
Je pravda, že s narozením druhého dítěte jsem musela v tomto směru hodně zvolnit, naštěstí mi ale se vším moc pomáhá manžel. Také jsem se musela naučit lépe si organizovat čas. Péči o zahradu, nejrůznější projekty a budování máme s manželem oba jako hobby, takže tím trávíme většinu našeho volného času, a rádi.
Člověku dodává nejvíce energie práce, kterou má rád. Prozradíte nám, co dalšího si chystáte pořídit do domečku, nebo jaké další kroky máte v plánu?
Teď aktuálně nás čeká poslední nedodělaný kus zahrady. Uvidíme, co do zimy ještě stihneme. V zimě se chci klasicky zaměřit na interiér, budeme třeba zařizovat nějaký koutek pro mladšího syna, než bude dost velký na sdílení společného pokojíčku s Lotty. Také se snad konečně dostanu k dokončení mé pracovny.
Rozhovor a fotografie pro Ovečkárnu poskytla Marie-Tereza, IG: Cihlový dům.