Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Ponožky z přírodních materiálů na jaro a léto

Ponožky z přírodních materiálů na jaro a léto

Proč v létě preferovat přírodní ponožky?

 • Důvod je velmi prostý. V letním období, se chodidla potí mnohem více než v zimě a tedy jako ideální variantu volíme ponožky z přírodních materiálů, které absorbují tělesný pot jednoduše a rychle.

 • Umělé a syntetické materiály nejsou schopny zajistit přirozené funkce jako například: odvod potu, termoregulaci a filtraci pachů.

 • Přírodní ovčí vlna Merinobambus a kvalitní bavlna jsou vysoce funkční přírodní materiály, které se v dnešní době díky nejmodernějším technologiím používají pro výrobu ponožek specializovaných pro sport, práci a každodenní nošení.

 

Ponožky z přírodních materiálů na jaro a léto

Lehkost a jemnost na vycházku

 • Jednoduché, jemné a lehké jsou ponožky vyrobeny z bambusového vlákna. Takové ponožky pohlcují pachy, odvádí pot a udržují přirozenou teplotu pokožky bez přehřívání. Bambus  navíc v textilii potlačuje růst bakterií a jiných mikrobů. Toto prádlo vřele doporučujeme i pro osoby s potížemi plísňových onemocnění chodidel a nehtů.

 • Nabízíme jak klasické nadkotníkové tak i kotníkové, tudíž si vybere opravdu každý. I při dlouhodobém nošení bambusové ponožky neutralizují pachy

Funkčnost a komfort do práce

 • Kvalitní pracovní ponožky za dobrou cenu se dnes neshání snadno. Každý, kdo pracuje v náročném terénu hledá právě pohodlí, kvalitu a materiál, ve kterém se nepotí noha.

 • Pracovní ponožky Merino, které vyrábí česká značka Vlnka jsou z přírodního materiálu.  Ovčí vlna Merino udrží Vaše nohy bez pocení, v suchu a příjemné teplotě. Při zvýšené fyzické námaze pracovní ponožky absorbují vlhkost a pot vně do ovzduší. Rozložení materiálů je uzpůsobeno tak, aby pracovní ponožky dokázali na chodidle stabilně přilnout a zároveň si zachovat původní pružnost a tvar. 

Ponožky z přírodních materiálů na jaro a léto
Ponožky z přírodních materiálů na jaro a léto

Maximální odvod vlhkosti při sportu

 • U výběru správných ponožek pro outdoor nezapomínejte sledovat tloušťku a celkovou strukturu ponožky. Důležité je, aby ponožky měly alespoň zesílenou oblast paty a špice. Ponožky se správným rozložením materiálů jsou velmi pohodlné a vyhnete se tak otokům a bolestem nejvíce namáhaných zón chodidel. Mezi velmi oblíbené se řadí letní kotníkové merino ponožky.

 • Tyto přírodní ponožky jsou jemné a šetrné vůči lidské pokožce. Materiál propůjčuje své přirozené vlastnosti, kterými jsou termoregulace, hřejivost i chladivost. Při maximální fyzické aktivitě merino vlna automaticky odpařuje vlhkost a tudíž se chodidla téměř nepotí. Jestliže patříte mezi milovníky turistiky, cyklistiky a řady jiných sportů, zaměřte se na produkty z vlny Merino.

 

Rychlý a spolehlivý pomocník na bolístky

 • Blíží se léto a s tím spojené sportovní aktivity. Každý správný sportovec by měl znát slivovicové mazání,které má výborné účinky na uvolnění pohybového ústrojí. Masáž Slivovicovým mazáním je skvělým pomocníkem při problémech s bolestí zad, šlach, svalů a lokálních otocích. 

 • Masáž Slivovice doplněná účinkem kaštanu koňského, kostivalu a sedmi tajných bylin je pravým potěšením pro unavené tělo. Rychle vyvolává intenzivní osvěžení a prokrvení, čímž zvyšuje působení účinných látek a urychluje regeneraci.

 

 

Ponožky z přírodních materiálů na jaro a léto

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále