Máte dotaz? Napište nám na info@oveckarna.cz
Menu

Deky a plédy z ovčí vlny

Deky a plédy z ovčí vlny

Máte také rádi ten příjemný pocit pohodlí a klidu pod dekou když si sednete na pohovku nebo se natáhnete do postele, přikryjete se, a užíváte si tepla, které vás obklopuje

Deky a plédy z ovčí vlny mají schopnost pohlcovat vlhkost a vyrovnávat teplotu těla, a tak vás zima a chlad nezastihne ani na vaší oblíbené chatě nebo na cestách. Vzít si s sebou příjemný pocit pohodlí a tepla domova je přeci bezvadné.

Ovčí vlna má tu výhodu, že je antibakteriální, což znamená, že se v dekách neshromažďují ani nemnoží bakterie a mají samočistící schopnost. Je to tedy ideální volba i pro ty, kteří neradi perou. A pro příjemný pocit čistoty tak stačí zajistit časté větrání na čerstvém vzduchu.

V noci se nám často zdá plno snů, a někdy se může stát, že se z příliš živých snů v noci vzbudíme zpocení. Nenechte si narušovat váš spánek a spěte jako miminka ve vlněných dekách, které kromě zajištění ideální teploty těla, má také schopnost pohlcovat pachy. 

Na co všechno se dají takové deky využívat? Je to snadné, dejte si otázku: "Kde všude člověk potřebuje pocit tepla a pohodlí?" 

Nejčastější odpověď zní doma, kde je používáme na zahřátí například na gauči, u televize, v posteli při spánku, nebo je můžeme využít při posezení na grilovací párty. Na tuto aktivitu jsou vhodné zvláště plédy, které jsou na rozdíl od dek lehčí, lépe přenosné, využitelné, zaberou méně místa a často jsou vnímány jako designově hezčí. Oproti tomu klasické vlněné deky jsou vhodné spíše dovnitř a ideálně pro odpočinek nebo spánek.

Vlněné deky a plédy jsou ohodnoceny certifikáty Woolmark a OEKO-TEX, které dokazují, že jsou vyrobeny z té nejkvalitnější vlny a jsou zdravotně nezávadné a vhodné i pro toho nejcitlivějšího jedince.  

Abyste si lépe představili naše produkty, připravili jsme pro vás živé vysílání, ve kterém se věnujeme dekám a plédům, jejich vlastnostem, údržbě a variantám, které si u nás na Ovečkárně můžete objednat a prohlédnout v kamenné prodejně ve Zlíně

Obsah: 

1. V čem jsou deky z ovčí vlny jiné

2. Vlastnosti vlny

3. Rozdíl dek - 1Ply a 2 Ply a co to znamená

4. Druhy dek - Krémová, Natural, Came, S ovečkou, novinka, Vlnka

5. Plédy z ovčí vlny a jejich využití

6. TV pytel - ideální dárek

7. Využití vlněných dek

8. Údržba dek a přikrývek

Deky i plédy najdete u nás v několika barevných variantách, takže je můžete kombinovat a sladit dle vašich představ. Představíme si několik vybraných z této kategorie: 

Deky a plédy z ovčí vlny

DEKA NATURAL

Mezi nejoblíbenější deky patří právě deka Natural. Na teplejší měsíce, nebo do teplejších ložnic, je ideální volit jednovrstvou deku, která je nejen tenčí, ale i lehčí. Dvouvrstvá deka Natural je pak oblíbeným produktem převážně na zimní období nebo do chladnějšího prostředí. Tato deka je vyrobena z kvalitní ovčí vlny a díky její přírodní světlé barvě ladí do každé domácnosti. Najdete ji ve 3 rozměrech pro dospělé  a i v dětské velikosti. 

DEKA VLNKA

Zvláště oblíbenou dekou se stala deka Vlnka, která si vás získá svým roztomilým vzhledem oveček na jemné bavlněné straně. Její rozměry máme nejen v dospělé, ale i dětské velikosti. V tomto milém vzoru u nás na Ovečkárně najdete i dětské hnízdečko. Možná právě zde oceníte, že jsou naše deky a další vlněné produkty certifikované a zdravotně nezávadné a vhodné i pro nejmenší človíčky. 

Deky a plédy z ovčí vlny
Deky a plédy z ovčí vlny

DEKA CAMEL

Nechte se hýčkat luxusním spojením ovčí vlny a velbloudí vlny, která je obsažená v naší dece Camel. Její čokoládově hnědá barva a jemnost zajistí komfort, který by si chtěl dopřát každý. Možná proto je tato deka jednou z oblíbených dek v poslední době. Kdo by si také nechtěl dopřát pohodlí a luxus a nádech exotiky v jednom? Deka Camel totiž patří k nejjemnějším dekám v Ovečkárně. I tuto deku najdete jako jednovrstvou nebo dvouvrstvou, kdy je z jedné strany světlejší. 

PLÉDY Z OVČÍ VLNY

Oblíbenou kategorií jsou plédy z ovčí vlny, které můžeme zařadit k dekám. Jejich využití je velmi všestranné. Jsou výborným designovým doplňkem, který vám vydrží po generace. Materiálem je kvalitní skandinávská vlna, která je jemná a dokáže vás dokonale zahřát. Najdete je ve 3 barevných variantách - černá, světle šedá a béžová. 

Deky a plédy z ovčí vlny

DALŠÍ VARIANTY DEK

Mezi další varianty dek patří deka Bona, která je bavlněná z jedné strany a její jednoduchý vzor jí dělá o to zajímavější. Další dekou je naše deka se vzorem, která prolíná světlou a tmavou barvu v řeckém stylu a nebo další... 

Doporučujeme je zkombinovat s prostěradlem z ovčí vlny a polštáři, které tvoří samotnou kategorii a  které máme ve stejných variantách jako deky (mimo plédy). Také můžete ušetřit a zvolit variantu v setu, ve kterém jsme pro vás nakombinovali deky i s polštáři se slevou. 

My z Ovečkárny vám doporučujeme

Přečtěte si dále